kalendarzmotoryzacyjny.plImprezy motoryzacyjneRajdy samochodoweVIII Rajd Królewski Samochodów Zabytkowych
piątek, 27 stycznia 2023

VIII Rajd Królewski Samochodów Zabytkowych

czwartek, 20 czerwca 2019 - sobota, 23 marca 2019
VIII Rajd Królewski Samochodów Zabytkowych
Cena biletu: - PLN
Lokalizacja: 57-320 Jabłonna/Polanica Zdrój, woj.dolnośląskie
Szanowni Państwo, z wielką radością informujemy, że w dniach 20 -23 czerwca 2019 roku odbędzie się długo wyczekiwany VIII Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów. Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów to inicjatywa podjęta w 2002 roku przez inżyniera Macieja Rzepeckiego, wielkiego pasjonata dawnej motoryzacji, właściciela cenionej w całej Europie firmy Rzepeckiauto, zajmującej się renowacją zabytkowych samochodów, wyspecjalizowanej w markach brytyjskich, takich jak Jaguar, Aston Martin, MG czy Lotus.
Opis imprezy

Z wielką radością informujemy, że w dniach 20 -23 czerwca 2019 roku odbędzie się długo wyczekiwany VIII Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów.

Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów to inicjatywa podjęta w 2002 roku przez inżyniera Macieja Rzepeckiego, wielkiego pasjonata dawnej motoryzacji, właściciela cenionej w całej Europie firmy Rzepeckiauto, zajmującej się renowacją zabytkowych samochodów, wyspecjalizowanej w markach brytyjskich, takich jak Jaguar, Aston Martin, MG czy Lotus. Przez 7 lat rajdy organizowane przez Macieja Rzepeckiego cieszyły się ogromną popularnością nie tylko wśród uczestników, ale również wśród publiczności, dla której była to wyjątkowa okazja do zobaczenia tak wielu starannie odrestaurowanych zabytków w jednym miejscu.

Ostatni Rajd Królewski Zabytkowych Samochodów odbył się 10 lat temu w Kotlinie Kłodzkiej. Z okazji tej rocznicy pragniemy powrócić do cyklicznej tradycji organizowania Rajdu i w tym roku wracamy na Dolny Śląsk!

40 załóg ubranych w stroje nawiązujące do epoki, z której pochodzi ich auto, wyruszy spod Pałacu w Jabłonnie w stronę Polanicy Zdroju. Przez 3 dni uczestnicy będą rywalizować ze sobą na trasie liczącej ponad 800 km, wezmą udział w próbach sportowych i odcinkach specjalnych. Przejadą przez urokliwe, pełne turystów uzdrowiska, wezmą udział w uroczystych paradach i powalczą o przygotowane przez Burmistrzów nagrody specjalne.

Ale Rajd Królewski to nie tylko rywalizacja. To także niepowtarzalna okazja do niekończących się rozmów, wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości. To wieczorne spotkania, koncerty, spacery. Wspólna pasja tworzy wyjątkową, rodzinną atmosferę, która łączy pokolenia.

Szczegóły:

I etap rajdu:

Prezentacja pojazdów na dziedzińcu Pałacu w Jabłonnie (w imprezie podobnie jak w latach ubiegłych weźmie udział liczna reprezentacja Jaguarów: Mk II, Mk IV, Mk V, E-Type, XK 120, XK 140, XK 150 a także Aston Martiny, Mercedesy, MG oraz Fordy Mustangi ).

Start: Jabłonna – Polanica Zdrój. Zakwaterowanie załóg w Bazie Rajdu, w hotelu Villa Polanica

II etap:

Próby sportowe i prezentacja samochodów w Parku Zdrojowym. Przejazd kolumny do Kudowy Zdroju. Próba sportowa oraz prezentacja aut na placu przed Domem Zdrojowym.

III etap:

Górskie próby wyścigowe. Próba sportowa o puchar Burmistrza Dusznik Zdroju na rynku w Dusznikach. Turniej golfa na unikalnym górskim polu golfowym.

Organizatorem imprezy jest Maciej Rzepecki (Rzepecki Auto Jabłonna) we współpracy z  Automobilklubem Ziemi Kłodzkiej.


  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał galerii do tego wydarzenia.
Dodaj materiał video
  •  
  • Aby dodawać materiały video musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał materiału video z tego wydarzenia.
Dodaj komentarz
  •  
  • Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie skomentował tego wydarzenia.
Eventbox
Styczeń 2023
PONWTŚRCZWPTSOBNDZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Grudzień 2022 Luty 2023
Losowe zdjęcie
Na skróty


Nasi partnerzy »
Wszelkie prawa zastrzezone © Kalendarzmotoryzacyjny.pl | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Ad-Sense.pl tworzenie stron internetowych