piątek, 22 września 2023

Maxi Fun! - lasy i torfowiska

sobota, 16 listopada 2013
Maxi Fun! - lasy i torfowiska
Cena biletu: 99zł PLN
Lokalizacja: 05-830 Nadarzyn, woj.mazowieckie
Maxi Fun! – Niezapomniana przygoda 4X4. OFF-road z pięknymi terenami w tle.Tym razem poruszamy się po dość wymagającej trasie. Jednakże zakładamy bardziej turystyczny niż przeprawowy charakter imprezy, miejscami przygotowaliśmy aż cztery warianty przejazdu, w zależności od pojazdu oraz ducha walki załogi. Dzięki czemu trasa jest w pełni przejezdna dla pojazdów typu SUV (objazdy) oraz potrafi dostarczyć niezapomnianych wrażeń miłośnikom głębokiego błotka. W końcu to Maxi Fun!
Opis imprezy

Na całej trasie służymy wsparciem i pomocą w wypadku wystąpienia problemów z przejazdem bądź problemami technicznymi. Tradycyjnie nad bezpieczeństwem Waszych aut czuwać będzie serwis aut terenowych ARS 4X4 !

Lokalizacja rajdu Maxi Fun! : Lasy i torfowiska w obrębie  podwarszawskiej Gminy Nadarzyn

Postój numer jeden przewidziany jest na końcu pierwszego „wyzwania”, gdzie będziemy mogli wrzucić trochę mięsa na ruszt i podzielić się pierwszymi przeżyciami. Dla dzieci specjalne menu. Przewidziane są dodatkowe zabawy terenowe, dla większej liczby uczestników mini mecz piłki nożnej, badminton oraz inne gry i konkursy.
Zaraz obok znajduje się tor off-roadowy który posiada szereg różnych przeszkód, dla chętnych będzie to chwila gdzie pod okiem doświadczonych instruktorów będzie można sprawdzić swoją maszynę i zdobyć trochę przydatnej wiedzy z zakresu poruszania się w terenie oraz używania osprzętu off-road’owego.

Wyzwań do pokonania nie zabraknie też w dalszej części trasy. Przejazd po trapach, liczne błotne pułapki, rzeka do pokonania, to tylko kilka z nich. W każdym przypadku jest możliwość ominięcia przeszkody. Decyzja pokonywania cięższych wyzwań zawsze należy do Was.

Warto zabrać ze sobą sprzęt fotograficzny, gdyż mimo bliskości miasta, tereny są urokliwe i pełne zwierzyny leśnej. Będziemy przejeżdżać między innymi brzegami rezerwatu przyrody „Zaborów” im. Witolda Tyrakowskiego – zamknięty dla ruchu turystycznego rezerwat przyrody w Podkowie Leśnej utworzony w 1984r. Graniczy on z zabudową miasta od strony wschodniej obejmując powierzchnię 10,26 ha.

Okolice są miejscami gniazdowania aż 26 gatunków ptaków, w tym tak rzadkich jak dzięcioł średni, dzięcioł czarny, muchołówka mała i grubodziób. Prócz nich żyją także: dzięcioł duży, krętogłów, pełzacz leśny, kowalik, sikora modra, sikora czarnogłowa, sikora bogatka.
18 gatunków ptaków gniazduje w dziuplach w licznych tu starych dębach, lipach i grabach.

Oprócz ptaków codziennością są stada saren, zające czy nawet łosie.
Pamiętajcie więc o aparatach. Tereny po których będzie wiodła nasza malownicza trasa to strefa ochronna Natura 2000. Wszyscy uczestnicy są zobowiązani do przestrzegania instrukcji organizatorów.

Miłośników militarnej historii Polski zainteresuje możliwość odwiedzenia opuszczonej bazy rakietowej byłego 3.Dyw. rakietowego OP Otrębusy, która znajduje się na terenie przepięknego rezerwatu, zaledwie 15min spacerem od trasy naszego przejazdu.

Długość trasy to 40km, przebiega ona przez lasy, łąki, torfowiska oraz drogi publiczne szutrowe i asfaltowe, pamiętamy zatem o obowiązku używania świateł i pasów bezpieczeństwa. Pokonanie tego dystansu zajmie nam 4-5h.

Lokalizacja rajdu Maxi Fun! : Lasy i torfowiska w obrębie  podwarszawskiej Gminy Nadarzyn

UWAGA! ZBIÓRKA  zawsze O GODZ. 10:00 NA PARKINGU SERWISU ARS 4×4, NADARZYN Ul.LEŚNA 5 http://land4fun.pl/maxi-fun/


Lokalizacja imprezy
  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał galerii do tego wydarzenia.
Dodaj materiał video
  •  
  • Aby dodawać materiały video musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał materiału video z tego wydarzenia.
Dodaj komentarz
  •  
  • Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie skomentował tego wydarzenia.
Eventbox
Wrzesień 2023
PONWTŚRCZWPTSOBNDZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Sierpień 2023 Październik 2023
Losowe zdjęcie
Na skróty


Nasi partnerzy »
Wszelkie prawa zastrzezone © Kalendarzmotoryzacyjny.pl | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Ad-Sense.pl tworzenie stron internetowych