kalendarzmotoryzacyjny.plImprezy motoryzacyjne1/4 mili, wyścigi równoległeXVII Moto-Piknik NO LIMIT! Otwarty Puchar Polski WST
piątek, 5 marca 2021

XVII Moto-Piknik NO LIMIT! Otwarty Puchar Polski WST

niedziela, 3 lipca 2011
XVII Moto-Piknik NO LIMIT! Otwarty Puchar Polski WST
Cena biletu: 10 PLN
Lokalizacja: 10-900 Dajtki, woj.warmińsko-mazurskie
Już po raz siedemnasty klub Biker , Warsaw Speed Team oraz Strefa Ciszy organizują imprezę pod nazwą Moto-Piknik NO LIMIT. Jak co roku impreza przeznaczona jest dla całych rodzin, atrakcji nie zabraknie zarówno dla dorosłych jak i dzieci. Poza główną osią imprezy, którą są wyścigi na ¼ mili Otwarty Puchar Polski WST samochodów i motocykli, podziwiać będzie można najgłośniejsze i najczyściej grające auta, pojazdy zabytkowe i militarne oraz takie które przeszły gruntowny tuning.
Opis imprezy

Podczas kolejnej edycji Moto-Pikniku oprócz wyścigów na ¼ mili samochodów i motocykli planujemy inne atrakcje.

1. Zabezpieczenie medyczne i pokazy:
- karetka typu "S" (dawnie ERKA) jako zabezpieczenie wyścigów a jako dodatkowe atrakcje:
- terenowy ambulans Land Rover Defender,
- ratowniczy samochód w klasie off road - Nissan Patrol,
- namiotowy punkt medyczny a w nim bezpłatne pomiary ciśnienia oraz poziomu cukru we krwi,
- pokaz akcji ratunkowej po wypadku z udziałem motocyklisty,
- pokaz (mini kurs) udzielania pierwszej pomocy

2. Eliminacja Mistrzostw Polski Car-Audio EASCA
Będzie to 5 eliminacja Mistrzostw Polski Car Audio pod patronatem EASCA.
Organizatorem zawodów jest firma Strefa Ciszy z Olsztyna, najlepsza firma car audio w regione, wice mistrz Europy w nagłaśnianiu samochodów.
Eliminacje odbędą się w trzech kategoriach:
- SQL (sound quality ) - na najlepszą jakość dźwięku w samochodzie
- dBL - na najgłośniejszy samochód dopuszczony do ruchu
- dB Race - na największe ciśnienie w samochodzie
Każda z kategorii podzielona jest dodatkowo na klasy, dzięki czemu każdy może dopasować się ze swoim autem.
Każdy ma prawo wystartować, rejestracja internetowa na stronie easca.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów.
Auta będą sędziowane przez wykwalifikowanych i certyfikowanych sędziów EASCA.
Wszelkie informacje na stronie easca.pl
Mamy zapowiedziany przyjazd wszystkich czołowych aut z Polski.
min. Mistrzowie i Vice-Mistrzowie Europy 2010.
Wszystkie auta startujące w zawodach jak i auta wystawców będą otwarte i dostępne dla wszystkich zwiedzających. Każdy z odwiedzających po ustaleniu z właścicielem auta będzie mógł wsiąść i posłuchać jak grają najlepsze systemy audio w Polsce.

3. sQuad Olsztyn
sQuad Olsztyn to nieformalna grupa ludzi z pasja jaką są Quady z regionu Warmińsko-Mazurskiego. Podczas wielu wspólnych wyjazdów i spotkań przyjaźń rozwinęła się i ukierunkowała na działania związane z Quadami. Z biegiem czasu zyskiwaliśmy nowych przyjaciół, a ekipa rosła w siłę. Prowadziliśmy wspólne działania integrujące członków jak i innych Quadowców. Stawialiśmy sobie coraz to większe zadania do wykonania czerpiąc z tego przyjemność i samozadowolenie z przynależności do grona znanych i szanowanych osób w środowisku motoryzacyjnym. sQuad Olsztyn może się pochwalić kilkukrotnym sprzątaniem lasu z dziećmi z Domu Dziecka , uczestnictwie w akcji Motoserce , pomoc przy zabezpieczaniu Rajdu Polski , organizacji WOŚP jak i uczestnictwa w wielu imprezach na terenie naszego miasta i terenie całego kraju .
Serdecznie zapraszamy na imprezę NO LIMIT 2011 na której będzie można obejrzeć nasze Quady jak i porozmawiać z ich kierowcami .

4. Fundacja „Przyszłość dla dzieci”
Na co zbieramy
Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” podczas Moto-pikniku zbiera pieniądze na sprzęt rehabilitacyjny dla dzieci. Aparaty słuchowe, pompy insulinowe, wózki inwalidzkie, to marzenie naszych podopiecznych i ich rodziców. Indywidualny sprzęt rehabilitacyjny pozwala naszym podopiecznym normalnie się rozwijać, bawić się ze swoimi rówieśnikami i cieszyć życiem!

O nas
Dzieci są różne. Ciekawskie, rozbiegane, pełne energii. Są i takie, które wymagają leczenia i rehabilitacji. Takimi właśnie opiekuje się Fundacja „Przyszłość dla Dzieci” założona w 2004 roku przez wydawcę „Gazety Olsztyńskiej”. Finansujemy badania, zabiegi, operacje, leki, przejazdy i pobyty w placówkach leczniczych. Pomagamy także dzieciom i młodzieży z domów dziecka i rodzin w trudnej sytuacji finansowej. Pomagamy, bo chcemy, by każde dziecko mogło śmiało spojrzeć w przyszłość.
Nasi podopieczni mają kilka tygodni, miesięcy albo lat. Ich życie naznaczone jest chorobą, ubóstwem i cierpieniem. Pomoc Fundacji „Przyszłość dla Dzieci” to często jedyny ratunek dla maluchów.
Przewaga terenów rolniczych i duże bezrobocie w naszym regionie sprawiają, że wiele rodzin żyje tu na skraju ubóstwa. Jakakolwiek choroba w takiej rodzinie to prawdziwy dramat. Konieczność dojazdów do szpitala, rehabilitacja i wszelkie wydatki związane z leczeniem: badania, zabiegi, leki, przekraczają ich możliwości, stają się nieosiągalnym celem. W takich przypadkach często trafiają pod skrzydła Fundacji „Przyszłość dla dzieci”.
Obecnie Fundacja obejmuje stałą opieką blisko 130 dzieci. W ramach stałej opieki rocznie dokonujemy kilkuset wypłat. Są to głównie wydatki związane z: opłatami za turnusy rehabilitacyjne, zakupem sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego, finansowaniem kosztownych leków, zakupem środków pielęgnacyjnych i leczniczych, kosztami transportu dzieci wraz z opiekunami do placówek leczniczych, pobytem dzieci oraz ich opiekunów w placówkach leczniczych. Ponadto, w ramach jednorazowej pomocy w ubiegłym roku dokonaliśmy zakupów i dofinansowań do sprzętu rehabilitacyjnego oraz specjalistycznych badań lekarskich. W ubiegłym roku taką pomocą objęliśmy 60 dzieci. Sfinansowaliśmy m.in. zakup pomp insulinowych, aparatów słuchowych, inhalatorów, czy też wózków inwalidzkich. Rocznie na pomoc dzieciom przeznaczamy już ponad 500 tysięcy złotych.


5. Honda-WM
Jednym z większych klubów motoryzacyjnych na Warmii i Mazurach jest Warmińsko-Mazurski Klub Hondy zrzeszający fanatyków marki Honda. Na forum klubu zwanego potocznie HWM zalogowanych jest ponad 300 aktywnych użytkowników. Spotkania forumowiczy odbywają się cyklicznie w co drugą środę od ponad 5 lat. To właśnie pięć lat temu kilku zapaleńców marki wymieniających się poradami przez internet postanowiło spotkać się i podyskutować na żywo. HWM to nie tylko co dwutygodniowe zloty to także wspaniała społeczność, która spotyka się na różnych grillach, spotkaniach towarzyskich czy masowych imprezach motoryzacyjnych.

6. Podczas XVII Moto-Pikniku będziemy gościć SPEEDBIKE DRAG RACING TEAM.
Przyjadą do nas:
- Paweł Ratajczak : wiek : 26 lat
motocykl : Suzuki Hayabusa Turbo , moc silnika 483KM
klasa : Moto Maxi (2010) , Moto Extreme (2011)
osiągnięcia : 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Moto Maxi , 3 miejsce King of Moto w pucharze SSS
najlepszy czas przejazdu 1/4 mili : 9,20s.
- Rafał Jednoroski : wiek : 31 lat
motocykl : Suzuki GSX-R 1000 K7
klasa : Moto Plus
osiągnięcia : 3 miejsce w klasyfikacji generalnej Moto Plus w pucharze SSS 2010
najlepszy czas przejazdu 1/4 mili : 9,65s.
- Jacek Mroczek : wiek : 30+
motocykl : Suzuki Hayabusa Nitro , moc silnika 275KM
klasa : Moto Extreme
osiągnięcia : 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Moto Maxi w pucharze SSS 2009
najlepszy czas przejazdu 1/4 mili : 9,80s.
- Piotr Czekański : wiek : 27 lat
motocykl : Suzuki GSX-R 1000 K3 Nitro , moc silnika 240KM , klasa : Moto Plus
osiągnięcia : 1 miejsce w klasyfikacji generalnej Moto Plus, 1 miejsce King of Moto w pucharze SSS 2010
1 miejsce w klasyfikacji generalnej Moto Plus, 1 miejsce King of Moto w pucharze WST 2010
najlepszy czas przejazdu 1/4 mili : 9,52s
Zawodnicy startują najszybszymi motocyklami w Polsce i jak sami zapowiadają "BĘDZIE SIĘ DZIAŁO !"

7. Klub BMW Olsztyn
Klub BMW Olsztyn powstał w 2007 roku z inicjatywy dwóch posiadaczy aut marki BMW, Tomka "Klimka" oraz Marcina "JCVD". Zainspirowani opowieściami kolegi z pracy, który należał do klubu Hondy W-M oraz wspólnymi wyjazdami fanów motoryzacji na lotnisko na Ornecie, postanowili zaryzykować i zrzeszyć miłośników marki BMW z Olsztyna i regionu. Akcja umieszczania ulotek za wycieraczkami aut, informacje na forach oraz uczestnictwo w oficjalnych imprezach motoryzacyjnych, takich jak np. Moto-Piknik na Dajtkach, przyniosły zamierzony cel. Mimo iż na pierwszym spotkaniu 1 września 2007 roku było tylko pięciu posiadaczy aut BMW, dzień ten można uznać za narodziny Klubu BMW Olsztyn.
Jesień 2007 roku to skromne początki oraz pojawienie się kilku nowych twarzy. Wraz z nadejściem 2008 roku, znacząco powiększa się uwczesne grono ludzi zainteresowanych spotkaniami Klubu, a spotkania ze sporadycznych nabierają cotygodniowego, środowego spotowania na parkingu jednego z olsztynskich hipermarketów. Wraz ze wzrostem frekwencji na spotach, pojawiają się pomysły na organizowanie klubowych niedzielnych spotkań czy to tylko na przysłowiową fajeczkę, czy też na grillowanie pod Olsztynem, wyjazd nad jezioro, albo spotkania na Ornecie z innymi miłośnikami czterech kółek.
Od dnia założenia Klubu BMW Olsztyn, grupa ludzi związanych z Klubem pojawiała się na różnych imprezach motoryzacyjnych, m.in.: Majówki oraz Ogólnopolskie Zloty BMW w Toruniu organizowane przez BMW M-Power Club, Moto-Pikniki organizowane przez Stowarzyszenie Biker z Olsztyna, StreetWars, a takze nieformalne spotkania niedzielne z klubami Honda W-M, GSI, Passat, Audi.

8. Staniszewski wystawi swoją rajdówkę
Mitsubishi Lancer Evo IX N-grupa
specyfikacja asfaltowa/szutrowa
silnik 4G63 MIVEC 4-cylindrowy, 16 zaworów DOHC
pojemność 1998 cm3
moc max 280 - 430KM (bez zwężki) przy 6000 obr./min.
turbo zwężka 33mm ład.: ok. 1.8 bara
max moment 550Nm przy 3100 obr./min.
skrzynia biegów 5-cio biegowa, kłowa (biegi można wbijać bez sprzęgła)
hamulce brembo tarcze pływające,ręczny hydrauliczny
zawieszenie ohlins regulowane( twardość i wysokość)
przyspieszenie 0-100 km/h: 3,9 sek.
prędkość maksymalna 225 km/h
Ciekawostki:
-Spalanie auta na Oesie ok 80l/100km
-Auto wyposażone jest w system gaśniczy
-Mechanicy w strefie serwisowej wymieniają skrzynie biegów w mniej niz 15 min
- Za cenę zawieszenia i hamulców można kupić nowe auto średniej klasy ;)

9. Gala boksu amatorskiego
PIERWSZY OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ BOKSERSKI O PUCHAR PREZYDENTA OLSZTYNA
Już w najbliższą niedzielę o godzinie 14:00 odbędzie się I Ogólnopolski Turniej Bokserski o Puchar Prezydenta Olsztyna. Podczas imprezy kibice będą mogli zobaczyć 15 walk amatorskich zawodników ze Szczytna, Elbląga oraz bokserów reprezentujących drużynę olsztyńskich Wilków Olsztyn. Gala odbędzie się na lotnisku na osiedlu Dajtki, a bokserzy będą ścierali się w ringu, który będzie ustawiony na świeżym powietrzu. Dodatkową atrakcją dla kibiców będą wyścigi samochodów na ¼ mili, które odbędą sie już po raz siedemnasty. Głównym wydarzeniem imprezy będzie pojedynek aktualnego Mistrza Polski Juniorów Mateusza Rzadkosza, którego kibice mogli oglądać w jednej z walk podczas gali Wojak Boxing Night w Rzeszowie. Organizacją przedsięwzięcia zajął się prezes klubu Wilki Olsztyn oraz zawodowy bokser, Przemysław Opalach. Na gali jako gość specjalny ma pojawić się mistrz federacji TWBA wagi półciężkiej Dariusz Sęk (12-0-1, 4 KO), który w ostatnią sobotę doliczył do swojego rekordu kolejne zwycięstwo nad Sandro Siproszwilim (24-9, 11 KO).
- Chcę, aby zawodnicy z Wilków zbierali cenne doświadczenie, bo mam świadomość, że jesteśmy młodym klubem i moi podopieczni potrzebują częstych startów. Jest to pierwsza gala amatorska organizowana przeze mnie, jednak wiem, że wszyscy sumiennie się przygotowali, a ja sam już nie mogę doczekać się debiutu, tym razem nie na ringu, a w roli organizatora. Liczę, że na gali zjawi się sporo kibiców, w końcu olsztyńscy kibice nie jeden raz udowadniali, że kochają oglądać sztuki walki – powiedział Opalach.

10. Zlot samochodów amerykańskich

Zapraszamy wszystkich do udziału w XVII już Moto-Piknik’;u w Olsztynie.


Lokalizacja imprezy
  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał galerii do tego wydarzenia.
Dodaj materiał video
  •  
  • Aby dodawać materiały video musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie dodał materiału video z tego wydarzenia.
Dodaj komentarz
  •  
  • Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.
  •  
  • Jeszcze nikt nie skomentował tego wydarzenia.
Eventbox
Marzec 2021
PONWTŚRCZWPTSOBNDZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Luty 2021 Kwiecień 2021
Losowe zdjęcie
Na skróty


Nasi partnerzy »
Wszelkie prawa zastrzezone © Kalendarzmotoryzacyjny.pl | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Ad-Sense.pl tworzenie stron internetowych