środa, 24 lipca 2024

IX RALLY BARBÓRKA BIS

niedziela, 14 grudnia 2014
IX RALLY BARBÓRKA BIS
Cena biletu: 110 zł / 160 zł PLN
Lokalizacja: 00-801 Warszawa, woj.mazowieckie
Z A P R O S Z E N I E „IX RALLY BARBÓRKA BIS „ „RAJD SAMOCHODOWY” – IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA    Warszawa 14 grudnia 2014 (niedziela)    VIII Finałowa Runda Samochodowych Mistrzostw AK Centrum VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex WRC VIII Finałowa Runda Pucharu Tedex 126p  
Opis imprezy

Przed nami już dziewiąta edycja naszej wspólnej Imprezy jak napisał jeden z Uczestników „BARBÓRKA BIS to rajdów MISS”. Ten wpis jest dla mnie tym bardziej sympatyczny i mobilizujący, że jak już niejednokrotnie wspominałem tworząc czterokrotnie „BARBÓRKĘ – KRYTERIUM ASÓW”, zawsze corocznie, starałem się pozyskiwać nowe lokalizacje, które czyniły ja jeszcze bardziej widowiskową, tak i w tej amatorskiej imprezie pragnę co roku wprowadzać nowe, które dadzą Wam Uczestnikom frajdę z jazdy na szybkich, technicznych, zarazem widowiskowych odcinkach , o max. długościach,

Drodzy młodzi Zawodnicy amatorzy i utytułowani Koledzy Zawodnicy „Starej Gwardii” zapraszam Was serdecznie do udziału w tym „rajdzie”. Naprawdę warto, ponieważ rajd amatorski też ma swoje Wielkie Chwile. Świadczy o tym corocznie zwiększająca się ilość Załóg jak i Wiernych nam Kibiców .

Tegoroczna impreza rozegrana zostanie tradycyjnie na terenie aglomeracji warszawskiej. Na ok. 80 km trasie rozegranych zostanie 8 prób sportowych, plus „Grand Prix” na wyłączonych z ruchu drogach, uliczkach, o max. długościach. Nawierzchnie utwardzone: asfalt, beton, trelinka, prawdopodobnie ośnieżonych jak przystało na „Barbórkę”. Wyznacznikiem trasy w większości będą punkty stałe. Wszystkie próby o bardzo czytelne nawigacji. Jak co roku przed rajdem pokażemy na stronie zdjęcia nawierzchni

Stwórzmy fajną sportową atmosferę, gdzie do rywalizacji staną młodzi, którzy dopiero zaczynający karierę zawodniczą jak i ci Doświadczeni, którzy tworzyli przez lata ten sport, odnosili zarówno sukcesy jak i porażki, Powinniście w końcu wystartować razem, tym bardziej, że Wy „Starzy” . posiadający olbrzymią wiedzę, którą osiąg neliście, macie w obowiązku przekazywać młodym, wraz z historią swoich karier i sukcesów.

Przed Wami wszystkimi dwie możliwości:

 • Zgłoszenie udziału czynnego w” rajdzie”.
 • Towarzyszenia nam w uroczystym zakończeniach w charakterze GOŚCI, u Kolegi Krzysztofa Winkowskiego czterokrotnemu Mistrzowi Polski w Rajdach Samochodowych – w Jego BILARD CLUB „WINER”- PUB przy ul Tarczyńskiej róg Niemcewicza

 

Również w tym roku tradycyjnie na zakończenie imprezy dla 6 najlepszych Załóg w kl. Generalnej i 3 pierwszych Załóg w poszczególnych klasach zostanie rozegrany dodatkowo:

 

„GRAND PRIX BARBÓRKI BIS” o PUCHAR PREZESA AUTO KOŁA CENTRUM

Zwycięzcom klasyfikacji Generalnej, Klas i Grupy RWD, wręczone zostaną puchary: Kierowcy i Pilotowi.

 

Staramy się o pozyskanie nagród rzeczowych.

Również trzem najlepszym Zawodnikom – kierowcom za „Grand Prix” wręczone zostaną trofea.

Niezawodna Firma TEDEX tradycyjnie będzie wspierała finansowo i rzeczowo uczestników rajdu startujących w Pucharze TEDEX WRC, jak TEDEX 126p, jak również wzmacniała ich kondycje tradycyjnym gorącym posiłkiem .

Warunkiem uczestnictwa w „rajdzie” jest posiadanie ważnego prawa jazdy, samochodu z ważnym przeglądem technicznym, aktualnym ubezpieczeniem OC i NNW , Pilota, który ukończył 18 lat, 2 kasków oraz chęć spędzenia wolnego czasu w miłej, towarzyskiej sportowej atmosferze.

Zapewniamy jak zawsze oprawę medialną, doskonałą towarzyską atmosferę, grill, napoje, niespodzianki dla startujących jak i Osób towarzyszących.

Prosimy nie przegapić takiej okazji, Zgłoś swój udział i wystartuj w imprezie, jaka nie często się zdarza, która daje tyle satysfakcji z jazdy.

Firma TEDEX oraz Automobilklub Centrum zapraszają wszystkich niezdecydowanych zawodników do zapisywania się do dodatkowych Pucharów:

 • TEDEX WRC
 • TEDEX 126p.

Na podkreślenie zasługuje fakt, że TEDEX od początku powstania w 1999r, zaangażowana jest w rozwój i wspieranie sportów motorowych.

To dzięki wsparciu Firmy mogli odnosić sukcesy na rajdowych trasach Zawodnicy tej miary:

 • Robert Herba z Arturem Skorupa
 • Piotr Świeboda z Andrzejem Górskim czy w ostatnim okresie: Bryan Bouffier z Xavier Panseri.

Jest więc niepowtarzalna szansa dla Was młodych, rozpoczynających karierę zawodniczą, zostać zauważonym, mieć już na początku wsparcie sprzętowe i finansowe, ponieważ walczycie podobnie jak w ubiegłym sezonie o atrakcyjne nagrody pieniężne…

Więcej informacji i bieżących szczegółów będzie się ukazywało na naszej stroniena stronie. WWW. Ak-centrum.pl , komunikatach jak również na facebook

Samochody dopuszczone do udziału zostaną podzielone na klasy wg. pojemności skokowej silnika:

 • Klasa 126p – Puchar TEDEX 126p (Fiat 126p z silnikami bez przeróbek mechanicznych)
 • Klasa 1 – do 1150 ccm
 • Klasa 2 – od 1151 ccm3 do 1400 ccm 3
 • Klasa 3 - od 1401 ccm 3 do 1600 ccm 3
 • Klasa 4 - od 1601 ccm3 do 2000 ccm 3
 • Klasa Open – od 2001 ccm 3
 • Grupa RWD (Samochody napędzane tylko na tylną oś) z wyłączeniem klasy Gość.
 • Klasa Gość - Zawodnicy z licencją, samochody bez podziału na poj. silnika. Klasa Gość klasyfikowana jest jedynie tylko w swojej klasie – W klasie Gość dopuszcza się start na oponach przeznaczonych do sportu.

Klasę, Grupę stanowi min. 5 samochodów. W przypadku braku klasy samochody zostają włączone do klasy bezpośrednio wyższej. Jeżeli brak jest klasy Open, klasy te liczone są tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale punkty do klasyfikacji sezonu są zaliczane wg frekwencji klasy Open.

Samochody posiadające silniki z turbo doładowaniem zostaną dopuszczone do startu w klasie pojemnościowej wynikającej z pomnożenia nominalnej pojemności silnika:
– zapłonem Zi x współczynnik 1,7
– z zapłonem ZS (diesel) x współczynnik 1,5 (zgodnie z załącznikiem „J” FIA).
Klasę, Grupę stanowi min. 5 samochodów. W przypadku braku klasy samochody zostają włączone do klasy bezpośrednio wyższej. Jeżeli brak jest klasy Open, klasy te liczone są tylko w klasyfikacji generalnej imprezy ale punkty do klasyfikacji sezonu są zaliczane wg frekwencji klasy Open.

Zawodnicy AK Centrum z ważną licencją sportową kierowcy i opłaconą składką członkowską za 2014r. wpisowe na daną rundę – 100 zł pod warunkiem odbytego co najmniej jednego startu do którego wymagana jest licencja kierowcy w sezonie 2014. Jest to forma pomocy Zarządu Koła w umożliwieniu im treningu techniki jazdy z akcentem rywalizacji sportowej.

Dodatkowe podziały:

 • „Puchar Mistrzów” min. 3 załogi. Dla utytułowanych Zawodników tzw. „Dinozaurów”, którzy zakończyli karierę zawodniczą i w ostatnim okresie uwidaczniają się na forach internetowych.
 • „Puchar Pań” min. 3 załogi – kobieta kierowcą (Pilot może być płci odmiennej)
 • „Puchar Dziennikarzy” – min 3 załogi – za kierownicą dziennikarz z wyłączeniem klasy Gość (Pilot może być osobą postronną)

Wpisowe : 160.00 zł/ Załoga

Wpisowe Puchar Tedex WRC: 110.00 zł/ Załoga

Wpisowe Puchar Tedex 126p: 110.00 zł/ Załoga

Wpisowe dla wszystkich uczestników w dniu imprezy przed startem: 250,00 zł/ Załoga

Dla załóg spoza Warszawy proponujemy wysłanie zgłoszenia poprzez formularz na Naszej stronie, wpłatę wpisowego przelewem na nasze konto (nr. konta dostępny jest w formularzu zgłoszeniowym), zarezerwowanie numeru startowego na forum i załatwienie wszystkich formalności związanych ze startem w dniu imprezy.

zgłoszenia przyjmowane są:

www.ak-centrum.pl – Wyślij zgłoszenie (UWAGA NOWY NUMER KONTA BANKOWEGO !!!)…

lub:

Filia Auto Koło Centrum na czas imprezy – Biuro Imprezy (Po wcześniejszym kontakcie telefonicznym):

ul. Chmielna 73B/53. Warszawa

w dni powszednie w godz. 19.00 – 21.00,

tel. 602-25-95-90

Zgłoszenia i informacje do Pucharu Tedex WRC i Tedex 126p:

Anna Liwińska – anna.liwinska@tedex.pl , lub 506-188-965

Adam Pilarski – pilarski.adam@wp.pl , lub 506-255-051

Rezerwacja numerów startowych na:

Forum - początek rezerwacji numerów w poniedziałek 8 grudnia około godz. 20:30 (Kto pierwszy ten lepszy :))…
Więcej informacji i bieżących, szczegółów będzie się ukazywało sukcesywnie na naszej stronie WWW. Ak-centrum.pl , komunikatach jak również na facebook

Serdecznie zapraszamy
Organizatorzy
AK Centrum i TEDEX SA

Lokalizacja imprezy
 •  
 • Jeszcze nikt nie dodał galerii do tego wydarzenia.
Dodaj materiał video
 •  
 • Aby dodawać materiały video musisz być zalogowany.

Barbórka Bis 2013

pawel_lub, czwartek, 4 grudnia 2014 10:47:31Tak było w tamtym roku
Zobacz wszystkie video(1)
Dodaj komentarz
 •  
 • Aby dodawać komentarze musisz być zalogowany.
 •  
 • Jeszcze nikt nie skomentował tego wydarzenia.
Eventbox
Lipiec 2024
PONWTŚRCZWPTSOBNDZ
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Czerwiec 2024 Sierpień 2024
Losowe zdjęcie
Na skróty


Nasi partnerzy »
Wszelkie prawa zastrzezone © Kalendarzmotoryzacyjny.pl | Polityka prywatności
Projekt i wykonanie: Ad-Sense.pl tworzenie stron internetowych